Program odpowiedzialnej sprzedaży w Ełku

Data publikacji: 13 Czerwca 2007
Program odpowiedzialnej sprzedaży w Ełku

Co roku we wrześniu w Polsce rusza akcja "Dni Odpowiedzialnej Sprzedaży". W tym roku w woj. warmińsko-mazurskim koorydnatorem projektu jest Straż Miejska w Ełku. 

Program Odpowiedzialnej Sprzedaży został uruchomiony w 1998 roku i co roku odbywa się jego nowa edycja. Program opiera się na współpracy firm i organizacji, które podejmują wspólne inicjatywy w celu przeciwdziałania dostępowi nieletnich do wyrobów tytoniowych.

W skład koalicji Programu wchodzi 18 partnerów: firma tytoniowa Philip Morris Polska S.A., sieci dystrybucyjne i handlowe Ruch, Kolporter, E.Leclerc, Real, Tesco, Żabka i WSS Społem Praga Południe, PKN Orlen i Shell, a także Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Naczelna Rada Zrzeszeń Handlu i Usług, Polska Izba Handlu, Unia Polskich Sieci Detalicznych, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Stowarzyszenie “U Siemachy”, Komitet na Rzecz Dzieci w Polsce “KONARD” oraz Pełnomocnik Zarządu Województwa Małopolskiego ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom.

Tegoroczną, X edycję Programu STOP18! wspierają Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Krajowa Rada Komendantów Straży Miejskich i Gminnych oraz Związek Harcerstwa Polskiego.

Straż Miejska w Ełku została głównym koordynatorem projektu w woj. warmińsko-mazurskim. Do września będzie prowadzona intensywna akcja edukacyjna wśród ełckich sprzedawców i właściecieli punktów handlowych, w których asortymencie znajdują się wyroby tytoniowe. Ełccy Strażnicy Miejscy będą informować jak sprzedawać wyroby tytoniowe, żeby być w zgodzie z prawem oraz jak radzić sobie z trudnymi klientami, a także o grożącej odpowiedzialności za sprzedaż wyrobów tytoniowych nieletnim.