Aktualności

Autor: Iga Arciszewska | Data wpisu: 30 Października 2020
Rząd zdecydował o zamknięciu cmentarzy i kolejnych ograniczeniach
Zamknięte cmentarze oraz zalecenie pracy zdalnej w administracji publicznej, to nowe wytyczne sanitarno-epidemiologiczne polskiego rządu. Dodatkowo premier zaapelował do seniorów o niewychodzenie z domu oraz maksymalne ograniczenie kontaktów z bliskimi, a także do przedsiębiorców o rozważenie, o ile to możliwe wdrożenia pracy zdalnej.

W dniach 31 października oraz 1 i 2 listopada nie odwiedzimy grobów swoich bliskich. Cmentarze decyzją rządu zostały zamknięte. Pogrzeby w tym okresie będą mogły się jednak odbywać. Wejście na cmentarz będzie możliwe w trakcie pogrzebu i czynności z nim związanych.

W administracji publicznej od poniedziałku, tj. 2 listopada, tam, gdzie jest to możliwe zaleca się pracę zdalną. Dzięki procesowi cyfryzacji usług, wiele spraw urzędowych można  załatwić  przez Internet. Rząd wystosował również apel do przedsiębiorców o rozważenie opcji pracy zdalnej wśród pracowników w sektorze prywatnym.

Premier zwrócił się również z apelem do seniorów o pozostanie w domach przez najbliższe dwa tygodnie oraz maksymalne ograniczenie spotkań z dziećmi i wnukami. Seniorzy powinni wychodzić z domu jedynie w sytuacjach, które tego wymagają.

 

Przypominamy, że w Ełku seniorzy mogą skorzystać z pomocy pracowników MOPSu, wolontariuszy, harcerzy oraz mieszkańców zrzeszonych w stowarzyszeniach. Infolinia dostępna jest pod numerem 87 732 67 18. Niejednokrotnie pomoc świadczą także sąsiedzi oraz ludzie dobrej woli.

Przypominamy także, że wszyscy mieszkańcy Ełku w nagłych przypadkach mogą skorzystać z pomocy psychologa pod nr tel.:

  • 87 732 64 45 - Poradnia Rodzinna,
  • 789 205 401 - Ełckie Centrum Rewitalizacji Społecznej „STAJNIA”.