Aktualności

Autor: Joanna Kowalewska | Data wpisu: 30 Października 2020
Powstał film o Ełku
Na podstawie książki "Ełk. Spacerownik po mieście niezwykłym" Michała Olszewskiego i Rafała Żytyńca powstał film o naszym mieście, w którym m.in. zostały zamieszczone dokumenty ze zbiorów Muzeum Historycznego w Ełku. Dzisiaj o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie on-line poświęcone kulisom powstawania tego projektu.

Kilka miesięcy prac zaowocowało filmem o Ełku, Ełku dawnym i współczesnym. Film powstał na podstawie książki "Ełk. Spacerownik po mieście niezwykłym" Michała Olszewskiego i Rafała Żytyńca. Treść została przeczytana przez Anetę Zamojską i do całości zostały nagrane obrazy oraz zamieszczone dokumenty ze zbiorów Muzeum Historycznego w Ełku.

Film został podzielony na odcinki, które można oglądać na kanale YouTube Muzeum Historycznego w Ełku.

Link do pierwszego odcinka: https://www.youtube.com/watch?v=sOTL4JZ3C2Y

Kulisy powstawania filmu

W piątek (30 października) o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie on-line poświęcone kulisom powstawania filmu.

Aby wziąć udział w spotkaniu należy wejść na link: https://zoom.us/j/8759051485...
lub skorzystać z aplikacji zoom i podać następujące dane dostępowe:
Meeting ID: 875 905 1485
Password: 410573

Projekt MHE pod nazwą „Wirtualny spacerownik po mieście niezwykłym” otrzymał 62 tys. zł dofinansowana z Narodowego Centrum Kultury w programie „Kultura w sieci”. W ramach zadania nagrano audio-video na podstawie książki „Ełk. Spacerownik po mieście niezwykłym” Michała Olszewskiego i Rafała Żytyńca. Jest to opowieść o wielokulturowej historii Mazur, od średniowiecza do współczesności, również poprzez perspektywę postaci historycznych i społeczności polskojęzycznych Mazurów i ełckich Żydów. W filmie została wykorzystana bogata kolekcja ikonograficzna Muzeum, a także umieszczone kadry współczesnego Ełku.

Więcej na: muzeum.elk.pl/