Stypendia, nagrody i wyróżnienia dla ełckich sportowców
22 Września 2016, Autor: Iga Urbanowicz
Po zapoznaniu się z propozycjami Kapituły ds. Stypendiów i Nagród Sportowych Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz przyznał: 27 stypendiów, 2 nagrody, 1 wyróżnienie.
Wręczenie stypendiów nagród i wyróżnień przyznawanych w dziedzinie kultury fizycznej, odbyło się w czwartek 22 września 2016 r. w Urzędzie Miasta Ełku.
Stypendia sportowe zostały wręczone, zawodnikowi trójboju siłowego reprezentującego Stowarzyszenie „Masakra", 6 zawodnikom wioślarstwa oraz jednemu trenerowi z UKS MOS w Ełku, dwóm zawodnikom Karate Kyokushin z EKK Kyokushin. Stypendia otrzymali także piłkarze MKS Ełk
W trakcie dzisiejszej uroczystości zostały wręczone również nagrody w dziedzinie kultury fizycznej, które otrzymali: zawodnik UKS MOS w Ełku i zawodniczka Miejskiego Klubu Bokserskiego „Mazur”. Z kolei wyróżnienie otrzymał zawodnik UKS MOS w Ełku.
W budżecie miasta Ełku na 2016 r. zaplanowano łączną kwotę 214 374 zł (na nagrody - 13 734 zł, na stypendia sportowe – 200 640 zł).
Na podstawie propozycji Kapituły ds. Stypendiów i Nagród Sportowych przyznano:
I. Stypendia w dziedzinie kultury fizycznej zawodnikom:
Trójbój siłowy
Mariuszowi Tworkowskiemu (junior) - zawodnikowi Stowarzyszenia “Masakra” -
przez okres 6 miesięcy, osiągnięcie: 1 miejsce – Mistrzostwa Europy Juniorów w Trójboju Siłowym – Malaga, Hiszpania – kwiecień 2016 r.
Wioślarstwo
Klaudii Pankratiew (junior) - zawodniczce UKS MOS w Ełku - przez okres 6 miesięcy,
osiągnięcia:
• Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Kruszwica – lipiec 2015 r.
- 2 miejsce – czwórka podwójna ze sternikiem
• Długodystansowe Mistrzostwa Polski – Kruszwica wrzesień 2015
- 3 miejsce – jedynka wagi lekkiej
• MP Juniorów Młodszych na Ergometrze – Gdańsk – grudzień 2015
- 2 miejsce
Patrykowi Przekopskiemu (młodzieżowiec) - zawodnikowi UKS MOS w Ełku - przez okres 6 miesięcy, osiągnięcia:
• MP w sprincie – maj 2016 - Płock
- 2 miejsce dwójka podwójna mężczyzn
• Młodzieżowe MP – Kruszwica – sierpień 2015
- 3 miejsce – dwójka podwójna mężczyzn
- 3 miejsce – czwórka podwójna mężczyzn
Danielowi Dwojakowskiemu (młodzieżowiec) - zawodnikowi UKS MOS w Ełku - przez okres 6 miesięcy, osiągnięcia:
• Młodzieżowe MP – Kruszwica – sierpień 2015
- 2 miejsce – jedynka wagi lekkiej
- 3 miejsce – czwórka podwójna
• Akademickie Mistrzostwa Polski w Wioślarstwie – czerwiec 2016
- 1 miejsce – dwójka podwójna
Patrykowi Butyńskiemu (młodzieżowiec) - zawodnikowi UKS MOS w Ełku - przez okres 6 miesięcy, osiągnięcia:
• MP w sprincie – maj 2016 - Płock
- 3 miejsce dwójka podwójna wagi lekkiej
- 3 miejsce jedynka wagi lekkiej
• Młodzieżowe MP – Kruszwica – sierpień 2015
- 1 miejsce – jedynka wagi lekkiej
- 3 miejsce – czwórka podwójna
Adamowi Sinocha (junior) - zawodnikowi UKS MOS w Ełku - przez okres 6 miesięcy, osiągnięcia:
• Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Kruszwica – lipiec 2015
- 2 miejsce – czwórka podwójna ze sternikiem
- 2 miejsce – czwórka podwójna juniorów
• MPJ młodszych na Ergometrze – grudzień 2015 – Gdańsk
- 1 miejsce
Jakubowi Przekopskiemu (junior) - zawodnikowi UKS MOS w Ełku - przez okres 6 miesięcy, osiągnięcia:
• Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży ( MPJ młodszych) – Kruszwica – lipiec 2015
- 2 miejsce – czwórka podwójna ze sternikiem
- 2 miejsce – czwórka podwójna bez sternika
• Mistrzostwa Polski w Sprincie – Płock – maj 2016
- 3 miejsce dwójka podwójna
Sławomirowi Skorupie - trenerowi UKS MOS - przez okres 6 miesięcy, osiągnięcia podopiecznych: Patryka Przekopskiego, Patryka Butyńskiego, Daniela Dwojakowskiego
Karate Kyokushin
Oskarowi Sosnowskiemu (kadet) - zawodnikowi Ełckiego Klubu Karate Kyokushin - przez okres 6 miesięcy: osiągnięcie: Mistrzostwa Europy Kadetów i u22 – listopad 2015: 2 miejsce w kategorii: – 55 kg
Remigiuszowi Karpińskiemu - trenerowi Ełckiego Klubu Karate Kyokushin - przez okres 6 miesięcy, osiągnięcia podopiecznych:
2016 – Otwarte Mistrzostwa Szwajcarii – Ewa Prokuda (1 miejsce), Ala Prokuda (2 miejsce), Maja Begicz (3 miejsce),
2015 – Mistrzostwa Świata Open – udział Łukasza Lemieszko
2015 – Mistrzostwa Europy Kadetów i u22 – Oskara Sosnowski (2 miejsce)
2015 – Mistrzostwa Europy Juniorów – Kinga Mierzejewska ( 3 miejsce)
2015 – Mistrzostwa Danii – Oskar Sosnowski (1 miejsce), Maciej Zinówko (1 miejsce), Ewa Prokuda ( 1 miejsce), Maja Begicz (1 miejsce), Maja Begicz (1 miejsce), Zofia Steer (3 miejsce), Ala Prokuda (3 miejsce)
Piłka nożna
zawodnikom Mazurskiego Klubu Sportowego Ełk przez okres 6 miesięcy:
- Adamowi Radzikowskiemu
- Jakubowi Ciuńczykowi
- Tomaszowi Porębskiemu
- Maciejowi Malinowskiemu
- Alexowi Atanackowic
- Michałowi Świderskiemu
- Michałowi Hryszko
- Łukaszowi Gryko
- Pawłowi Sobolewskiemu
- Tomaszowi Tuttasowi
- Wojciechowi Kuriacie
- Patrykowi Malinowskiemu
- Mateuszowi Furmanowi
- Wojciechowi Muzykowi
- Adamowi Finfando
- Saszy Berezosky’emu
- Patrykowi Rosolińskiemu
II. Nagrody w dziedzinie kultury fizycznej w kategorii „zawodnik”
Boks
Aleksandrze Wesołowskiej - zawodniczce Miejskiego Klubu Bokserskiego „Mazur” , osiągnięcia: XXII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (Mistrzostwa Polski) - Ząbkowice Śląskie – lipiec 2016 - 1 miejsce
Pływanie
Mateuszowi Kasztelanowi - zawodnikowi Uczniowskiego Klubu Sportowego MOS w Ełku
Mistrzostwa Europy Juniorów w Hodmezovasarhely (Węgry)
1 miejsce – 4 – 200 m styl dowolny
6 miejsce – 200 m styl grzbietowy
III. Wyróżnienie w dziedzinie kultury fizycznej w kategorii trener:
Pływanie
Krzysztofowi Przybyszowi - zawodnikowi Uczniowskiego Klubu Sportowego MOS w Ełku.
Ogólnopolskie Drużynowe Zawody Dzieci 11 lat w Pływaniu – maj 2016
- najlepszy zawodnik na wydarzeniu,
- 4 złote medale.
- 1 miejsce w klasyfikacji ogólnopolskiej na 100 m stylem grzbietowym
- Aktualności (4879) »
- Dystrybucja jodku potasu w Ełku (2) »
- Dzieje się w Ełku - wydarzenia (2467) »
- Edukacja (712) »
- Filmy z cyklu Bezpieczny Ełk (11) »
- Filmy z cyklu Dzieje się w Ełku (35) »
- Fundusz Dopłat z Budżetu Państwa (3) »
- Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej (2) »
- Inwestycje (311) »
- Invest - aktualności (170) »
- Invest - projekty inwestycyjne (34) »
- Invest - Sprzedaż nieruchomości - Tryb przetargowy (276) »
- Invest - Sprzedaż nieruchomości - Tryb bezprzetargowy (196) »
- Invest - tereny inwestycyjne (2) »
- Koronawirus - informacje (185) »
- Kultura (960) »
- Ku pamięci (14) »
- Laureaci Nagrody Białej Lilii (14) »
- NATO in Masuria (16) »
- Nagrody i wyróżnienia dla Ełku (43) »
- Nagrody i stypendia (44) »
- Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025 (1) »
- Obrady Rady Miasta Ełku (56) »
- Organizacje Pozarządowe (423) »
- Pomoc Ukrainie (56) »
- Poprawa efektywności energetycznej budynków (1) »
- Program Priorytetowy Czyste Powietrze (2) »
- Program WIADOMOŚCI MIEJSKIE (29) »
- Rządowy Fundusz Dróg Samorządowych (21) »
- Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych (13) »
- Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych (11) »
- Rządowy Program Odbudowy Zabytków (5) »
- Rewitalizacja (167) »
- Rozrywka (1158) »
- Rocznice i uroczystości (250) »
- Sport (619) »
- Utrudnienia i zmiany organizacji ruchu (66) »
- Współpraca z zagranicą (19) »
- Zaadoptuj ełckiego psa (6) »
- Zadania realizowane z budżetu państwa lub z państwowych funduszy celowych (1) »
- Zielony transport publiczny (3) »
- Monitoring (1) »